Zagraniczna turystyka w dobie pandemii - jakie kraje warto odwiedzić? - Poradnik

Wiele krajów wprowadziło ograniczenia dla podróżujących, a wiele linii lotniczych zawiesiło loty na szereg kierunków Niemniej jednak, dzięki wysiłkom wprowadzanym przez wiele państw w celu zainicjowania z rynkiem turystycznym, pojawiły się kraje, którwe warto odwiedzić

Turystyka

Zagraniczna turystyka w dobie pandemii - wybór kraju jako kluczowy aspekt

Turystyka to przemysł, który ciężko ucierpiał w dobie pandemii. Wiele krajów wprowadziło ograniczenia dla podróżujących, a wiele linii lotniczych zawiesiło loty na szereg kierunków. Niemniej jednak, dzięki wysiłkom wprowadzanym przez wiele państw w celu zainicjowania z rynkiem turystycznym, pojawiły się kraje, którwe warto odwiedzić. Wybierając wynny nam kraj, kluczowym aspektem jest poziom zagrożenia, poziom ograniczeń, a także klimatyczne atrakcje. W tym artykule omówię kilka krajów, które spełnią nasze oczekiwania.

Chorwacja - turystyka kulturalna i sportowa

Chorwacja, to kraj, który zdołał się przystosować do obecnej sytuacji ze zdumiewającą elastycznością. Z jednej strony na plażach panuje dystans socjalny, z drugiej jednak, część miast jest otwarta na kulturalne wydarzenia. Sprzyjające klimatycznie warunki, piękne i dzikie krajobrazy, czy też mistyczna kultura, to tylko kilka z wielu argumentów przemawiających za tym krajem. Dla miłośników sportów wodnych, Chorwacja po prostu jest wymarzonym miejscem! Dzięki dojrzałemu podejściu władz do transformacji, podobno na miejscu człowiek odczuwa bardzo mało zagrożeń powiązanych z Covid-19. Te aspekty sprawiają, że Chorwacja zdecydowanie wartością.

Grecja - kraj turystyki kulturowo-historicznej

Grecja - który miłośnik historii, a także kultury, nie marzy o wakacjach w tym kraju? Przyjemne, ciepłe powietrze i piękne plaże to jedna rzecz, ale to przede wszystkim wartości kulturowe i historyczne, które znajdują się w Grecji, przyciągają turystów. W mieście Ateny, poza kulturowymi atrakcjami, istnieje dużo miejsca na skorzystanie z nieco bardziej współczesnych rozrywek, takich jak bary i dyski. To dobrze, że większość atrakcji tego kraju w przypadku działań przeciwepidemicznych nie jest zagrożona lub nieprawdopodobna do uniknięcia.

Portugalia - kraj turystyki wypoczynkowej

Zestawienie niepełne bez Portugalii! Ten kraj od wieków przyciąga turystów swoją piękną architekturą i malowniczymi plażami. Portugalia, choć dość blisko Myśli kierującej Unią Europejską a co za tym idzie do Polski, z pandemią radzi sobie całkiem nieźle. Przytulny klimat, najlepsze w Europie wina, gry planszowe... To tylko kilka z aspektów, które sprawiają, że warto się wybrać do Portugalii. Dźwięki pukających rytm muzyki, świeże powietrze i wykwintne potrawy to połączenie pasujące do wieczorów spędzonych w pięknym kraju. Nic dziwnego, że Portugalia cieszy się coraz większą popularnością!


https://przewodnik.edu.pl/